Loading...
حلقه گم شده صنعت؛ آموزش‌های فنی و حرفه‌ای

حلقه گم شده صنعت؛ آموزش‌های فنی و حرفه‌ای

فرماندار ورامین در نشستی که در کارخانه ریابی برگزار شد گفت: حلقه گم شده صنعت ، آموزش های فنی و حرفه ای است.

فرماندار شهرستان ورامین گفت: حلقه گم شده صنعت در حوزه ایجاد فرصت‌های شغلی، آموزش‌های فنی و حرفه‌ای و پرورش نیروهای آماده به کار متخصص است.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری ورامین، محمدرضا یوسفی روز پنجشنبه در نشست با صاحبان صنایع، کارآفرینان و کارگران شهرک صنعتی غیر دولتی خیرآباد ورامین که به مناسبت آغاز هفته دولت انجام گرفت اظهار کرد: مسئولان شهرستان ورامین در سال 96 هیچ کاری به غیر از تلاش برای ایجاد فرصت‌های شغلی ندارند و این مهم جز با رفع مشکل تولیدکنندگان و بررسی عوامل توسعه فعالیت آن ها میسر نمی‌شود.
وی اظهار کرد: یکی از مهمترین عواملی که باعث شده با وجود برخورداری ورامین از فرصت‌ها و ظرفیت‌های ویژه، از تعداد زیادی بیکار برخوردار باشد، نبود نیروهای متخصص و مورد نیاز کارآفرینان است و آموزش‌های لازم به افراد جویای کار ارائه نشده است.
یوسفی اظهار کرد: کارآفرینی که میلیاردها ریال سرمایه گذاری کرده و تکنولوژی‌های برتر را برای تولید وارد کشور کرده به نیروی کارمتخصص نیاز دارد و او دیگر فرصت آزمون و خطا و بهره‌گیری از نیروی ساده را ندارد چرا که هر لحظه بیکار بودن کارخانه با ضرر وی همراه می‌شود.

وی بیان کرد: صاحبان صنایع منتظر جوانان بیکاری کارنابلد نمی‌مانند و اگر مجبور باشند نیروی مورد نیاز متخصص خود را از شهرهای اطراف و یا حتی از استان‌های دیگر تأمین می‌کنند.
فرماندار ورامین تأکید کرد: اگر زنجیره میان فنی و حرفه‌ای و تولید متصل نشود و افراد جویای کار دوره‌های آموزشی تخصصی را نگذرانند این بیکاری برطرف نمی‌شود.
وی گفت: قبل از آغاز به کار یک واحد تولیدی، باید نیروی تخصصی آن تربیت شود تا در زمان آغاز به کار ، فرصت‌های تولید از صاحبان صنایع گرفته نشود و این درست همان کاری است که دولت با اجرای طرح کارورزی آن را دنبال می‌کند.
وی اظهار کرد: واحدهای تولیدی که زنجیره میان آموزش‌های فنی و حرفه‌ای و صنعت را قطع نکرده‌اند با وجود تحریم نیز به کار خود ادامه داده‌اند و توانسته‌اند همچنان به تولید و اشتغال ادامه دهند.
فرماندار ورامین با اشاره به این که در تولید همواره باید شاهد نوآوری بود اظهار کرد: هیچکس ضمانت نداده که یک کالا تا 40 سال بتواند مخاطب خود را جذب کند، در بازار رقابت همه به دنبال جذب مشتری هستند و این تولیدکننده است که باید کالای مورد نیاز و دلخواه مصرف کننده را تولید و عرضه کند.
وی با اشاره به این که بیش از 17 هزار واحد صنعتی در استان تهران مشغول به فعالیت هستند افزود: این که با وجود این تعداد واحد صنعتی، مشکل بی کاری در استان تهران وجود دارد به این خاطر است که برخی از افراد بدون آگاهی و شناخت از کار تولید، وارد این عرصه شده‌اند و تولید را معطل کرده‌اند.
وی با گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان رجایی و باهنر از مسئولان خواست تا با الگو قرار دادن رفتارهای این دو شهید سرافراز ایران اسلامی ، مسیر را برای خدمت رسانی به مردم هموار سازند.

نظرات


    لطفاً برای ارسال نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود بشوید
    اگر تاکنون ثبت نام نکرده اید ، روی این لینک کلیک کنید    برای پیگیری و صدور پیش فاکتور محصولات از طریق واتساپ با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

    پیگیری و صدور پیش فاکتور