نمایندگی 09121641090
سفارشات 09121372416

00
 

0
 
0
 
0

فرماندار ورامین:حلقه گم شده صنعت ، آموزش های فنی و حرفه ای است

فرماندار ورامین:حلقه گم شده صنعت ، آموزش های فنی و حرفه ای است

فرماندار ورامین:حلقه گم شده صنعت ، آموزش های فنی و حرفه ای است


خلاصه

فرماندار ورامین:حلقه گم شده صنعت ، آموزش های فنی و حرفه ای است


25/دی/1396

نشست فرماندار ورامین در کارخانه #شیرآلات_ریابی :

حلقه گم شده صنعت ، آموزش های فنی و حرفه ای است

فرماندار شهرستان ورامین گفت : حلقه گم شده صنعت در حوزه ایجاد فرصت های شغلی، آموزش های فنی و حرفه ای و پرورش نیروهای آماده به کار متخصص است.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری ورامین ، محمدرضا یوسفی روز پنجشنبه در نشست با صاحبان صنایع ، کارآفرینان و کارگران شهرک صنعتی غیر دولتی خیرآباد ورامین که به مناسبت آغاز هفته دولت انجام گرفت اظهار کرد: مسئولان شهرستان ورامین در سال 96 هیچ کاری به غیر از تلاش برای ایجاد فرصت های شغلی ندارند و این مهم جز با رفع مشکل تولید کنندگان و بررسی عوامل توسعه فعالیت آن ها میسر نمی شود.
وی اظهار کرد: یکی از مهمترین عواملی که باعث شده با وجود برخورداری ورامین از فرصت ها و ظرفیت های ویژه ، از تعداد زیادی بیکار برخوردار باشد ، نبود نیروهای متخصص و مورد نیاز کارآفرینان است و آموزش های لازم به افراد جویای کار ارائه نشده است.
یوسفی اظهار کرد: کارآفرینی که میلیاردها ریال سرمایه گذاری کرده و تکنولوژی های برتر را برای تولید وارد کشور کرده به نیروی کارمتخصص نیاز دارد و او دیگر فرصت آزمون و خطا و بهره گیری از نیروی ساده را ندارد چرا که هر لحظه بیکار بودن کارخانه با ضرر وی همراه می شود.

وی بیان کرد: صاحبان صنایع منتظر جوانان بیکاری کارنابلد نمی مانند و اگر مجبور باشند نیروی مورد نیاز متخصص خود را از شهرهای اطراف و یا حتی از استان های دیگر تأمین می کنند.
فرماندار ورامین تأکید کرد: اگر زنجیره میان فنی و حرفه ای و تولید متصل نشود و افراد جویای کار دوره های آموزشی تخصصی را نگذرانند این بیکاری برطرف نمی شود.
وی گفت : قبل از آغاز به کار یک واحد تولیدی ، باید نیروی تخصصی آن تربیت شود تا در زمان آغاز به کار ، فرصت های تولید از صاحبان صنایع گرفته نشود و این درست همان کاری است که دولت با اجرای طرح کارورزی آن را دنبال می کند.
وی اظهار کرد: واحدهای تولیدی که زنجیره میان آموزش های فنی و حرفه ای و صنعت را قطع نکرده اند با وجودتحریم نیز به کار خود ادامه داده اند و توانسته اند همچنان به تولید و اشتغال ادامه دهند.
فرماندار ورامین با اشاره به این که در تولید همواره باید شاهد نوآوری بود اظهار کرد: هیچ کس ضمانت نداده که یک کالا تا 40 سال بتواند مخاطب خود را جذب کند ، در بازار رقابت همه به دنبال جذب مشتری هستند و این تولید کننده است که باید کالای مورد نیاز و دلخواه مصرف کننده را تولید و عرضه کند.
وی با اشاره به این که بیش از 17 هزار واحد صنعتی در استان تهران مشغول به فعالیت هستند افزود : این که با وجود این تعداد واحد صنعتی ، مشکل بی کاری دراستان تهران وجود دارد به این خاطر است که برخی از افراد بدون آگاهی و شناخت از کار تولید ، وارد این عرصه شده اند و تولید را معطل کرده اند.
وی با گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان رجایی و باهنر از مسئولان خواست تا با الگو قرار دادن رفتارهای این دو شهید سرافراز ایران اسلامی ، مسیر را برای خدمت رسانی به مردم هموار سازند.